להזמנות חייגו 9301*

הנחיות לשימוש במדרסיםהנחיות לשימוש במדרסים

להלן הנחיות לשימוש במדרסים אשר נועדו לעזור להסתגלות מהירה וקלה ככל שניתן, לעזור על שמירת המדרסים ולענות על שאלות שעלולות לעלות בהמשך הדרך:

  • הסתגלות למדרסים: מכיוון שמדרסים נועדו לבצע תיקון מסוים במנח הלא תקין של כף הרגל, נדרשת תקופת הסתגלות ראשונית אשר נועדה לאפשר לגוף להסתגל לשיפור שאנו מבצעים, תקופת הסתגלות נעה בין שבוע עד ל-6 שבועות ותלויה בסוג המדרסים, בבעיות בכפות רגליים ובגוף ובסוג הנעליים. 

נדרשת סבלנות בתקופה זו ולכן מומלץ להתחיל לנעול את המדרסים במשך שעה ביום הראשון וכל יום להוסיף כחצי שעה להליכה / עמידה עד אשר מגיעים לשימוש במשך יום שלם ללא קושי. 

רק לאחר מכן ניתן להתחיל לבצע פעילות אירובית כהליכה ספורטיבית, ריצה, TRX וכדומה.

  • העברת מדרסים מנעל לנעל: באופן עקרוני ניתן להעביר את המדרסים מזוג נעליים אחד לאחר אך צריכים להתקיים מספר תנאים לשם כך על מנת שהמדרסים יוכלו להמשיך לעזור לגוף ולכף רגל:

1. נעליים המיועדות למדרסים – נעליים צרות, נעלי אלגנט צרות ונעלי עקב לא מיועדות בדרך כלל למדרסים רגילים אלא למדרסי 3/4 ורק במצבים מסוימים כאשר יש מספיק מקום בנעל כך שהעקב לא "יברח" מהרגל.

הנחיות לשימוש במדרסים2. רפידה נשלפת – הרפידה הפנימית בנעל בנעליים צריכה להיות כזו שנשלפת ומדרס יכנס במקומה, זאת על מנת שיהיה מספיק מקום לרגל ולא צפוף מדי.

3. נעליים ניטרליות  - נעליים ניטרליות אלו נעליים ללא תיקון מובנה בנעל, תיקון מובנה במרבית המקרים יפגע בתפקודו התקין של המדרסים ועלול לגרום לכאבים או חוסר נוחות.

  • טיפול ותחזוקה למדרסים: במידה והמדרס נרטב יש להוציא אותו מהנעליים ולאווררו במקום מוצל ולא בשמש. במידה ויש כתמים ולכלוך על המדרס ניתן לנקות בעדינות עם מגבונים או "ספוג הפלא" עם מעט מים.

לכל דבר אחר ניתן לפנות אלינו לצורך פתרון.

  • ביקורת ותחזוקה למדרסים: אחת לתקופה אנו ממליצים לתאם הגעה לסניף לצורך ביצוע ביקורת ובדיקה למדרסים גם אם הם מרגישים תקין.לפעמים נדרש ציפוי חדש ולפעמים יכולה להתגלות בעיה במדרס אשר ניתנת לפתרון לפני שהבעיה תהיה בלתי הפיכה.

לכל אורך תקופת האחריות למדרסים הביקורת והתחזוקה למדרס הינם ללא תשלום.

  • מה אסור לעשות למדרסים: מדרסים הינם אביזר אורטופדי הנבנה באופן אישי למטופל, לפי כף רגלו ובהתאם לפתולוגיות ממנו הוא סובל, כל שינוי במדרס אשר נעשה באופן עצמאי או ע"י מכון אורטופדי אחר כגון גזירה, חיתוך הדבקה או כדומה, עלול לעשות נזק בלתי הפיך במדרס ובכך נשללת ממנו אחריות במכוני אורטופדיקס. 

נא לפנות אלינו בכל שאלה ועניין ונשמח לעזור ולפתור כל דבר לשביעות רצונכם.

  • חידוש מדרסים: מדרסים, טובים ככל שיהיו, אינם נשארים לנצח. תפקידם להישחק במקום כף רגליכם, הברכיים, הגב והגוף. אורך החיים של המדרסים משתנה מאדם לאדם בהתאם לסוג המדרסים, למבנה גופו, לפתולוגיות מהם סובלים ומאופן השימוש בהם. 

במידה ויש ברשותכם מדרסים תקופה מסוימת והתחלתם להרגיש לא בנוח, אנא צרו עימנו קשר לבירור תקופת החיים של המדרס ולקבלת הצעה להזמנת מדרסים חדשים ותהנו מהטבה מיוחדת השמורה רק ללקוחות חוזרים.

מאמר זה נכתב ע"י חברת אורטופדיקס, מומחים לבניית מדרסים והתאמת פתרונות אורטופדיים